Ból pleców jest najczęstszą dolegliwością zgłaszaną przez osoby aktywne zawodowo. Bez względu na to, czy charakter pracy jest siedzący, czy pracownik wykonuje pracę fizyczną, jest narażony np. na bóle przeciążeniowe lub związane z nieprawidłowymi nawykami w czasie pracy.
W czasie pandemii COVID-19, gdzie większość pracowników biurowych rozpoczęła pracę w systemie home-office zainteresowanie poradami fizjoterpeutycznymi zwiększyło się. Długie godziny spędzone przed komputerem, siedząc na niedopasowanym, domowym krześle odbijają się na kondycji pracowników. W trosce o zmniejszenie ryzyka zachorowania na COVID-19 w wielu firmach decyzja o przejściu w tryb pracy zdalnej zapadła bardzo szybko - pracownicy nie mieli szansy by np. doposażyć domowe biura.
U osób wykonujących pracę (zarówno fizyczną jak i umysłową) mogą oprócz dolegliwości ze strony pleców, wystąpić bóle stawów, zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty, zamrożony bark i inne zespoły objawów związane z pracą w wymuszonej pozycji ciała.
Jeśli zauważasz, że Twoi pracownicy są narażeni na ból pleców i stawów, lub jeśli w Waszej firmie uprawiacie wspólnie sport, wybierając rozwiązania dla swojej firmy rozważ zapewnienie swoim pracownikom dawki dodatkowej edukacji.
Webinarium dotyczące ergonomii w czasie pandemii COVID-19 sprawdzi się nie tylko w przypadku pracowników biurowych, czy zdalnych, ale również w innych grupach pracowniczych np. dla osób na stanowiskach decyzyjnych czy mobilnych.